AC2512FK-0728K7L
Mfr.Part #
AC2512FK-0728K7L
Description
RES SMD 28.7K OHM 1% 1W 2512
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
Max Power Dissipation :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
28.7kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
650μm
Composition :
Thick Film
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
AC2512FK-0728K7L
YAGEO AC2512FK-0728K7L
FIXED RESISTOR AC Series, Thick Film, 28.7kOhm, ±1%, -55°C~155°C