AC2512FK-07232KL
Mfr.Part #
AC2512FK-07232KL
Description
RES SMD 232K OHM 1% 1W 2512
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
Voltage - Rated :
200V
Resistance :
232kOhm
Composition :
Thick Film
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W