AC2512FK-071R3L
Mfr.Part #
AC2512FK-071R3L
Description
RES 1.3 OHM 1% 1W 2512
Stock
210
In Stock :
210
Resistance :
1.3Ohm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Published :
2017
Composition :
Thick Film
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Voltage - Rated :
200V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
Datasheets
AC2512FK-071R3L
YAGEO AC2512FK-071R3L
FIXED RESISTOR AC Series, Thick Film, 1.3Ohm, ±1%, -55°C~155°C