AC2512FK-071K8L
Mfr.Part #
AC2512FK-071K8L
Description
RES SMD 1.8K OHM 1% 1W 2512
Size / Dimension :
0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
1W
Voltage - Rated :
200V
Factory Lead Time :
33 Weeks
Composition :
Thick Film
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
1.8kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
1W