AC2512FK-0717R4L
Mfr.Part #
AC2512FK-0717R4L
Description
RES SMD 17.4 OHM 1% 1W 2512
Max Power Dissipation :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
17.4Ohm
Voltage - Rated :
200V
Published :
Power Rating :
1W
AC
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
650μm
Composition :
Thick Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Factory Lead Time :
33 Weeks
Datasheets
AC2512FK-0717R4L
YAGEO AC2512FK-0717R4L
FIXED RESISTOR AC Series, Thick Film, 17.4Ohm, ±1%, -55°C~155°C