AC2512FK-07133KL
Mfr.Part #
AC2512FK-07133KL
Description
RES SMD 133K OHM 1% 1W 2512
RECTANGULAR
JESD-609 Code :
e3
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±1%
2512 (6432 Metric)
Series :
AC
Composition :
Thick Film
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
133kOhm
Size / Dimension :
0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
AC2512FK-07133KL
YAGEO AC2512FK-07133KL
FIXED RESISTOR AC Series, Thick Film, 133kOhm, ±1%, -55°C~155°C