AC2010JK-07180KL
Mfr.Part #
AC2010JK-07180KL
Description
RES SMD 180K OHM 5% 3/4W 2010
Stock
400
In Stock :
400
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
2012
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
750mW
Tolerance :
±5%
Resistance :
180kOhm