AC1206FR-076K34L
Mfr.Part #
AC1206FR-076K34L
Description
RES SMD 6.34K OHM 1% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
6.34kOhm
Tolerance :
±1%