AC1206FR-0736K5L
Mfr.Part #
AC1206FR-0736K5L
Description
RES SMD 36.5K OHM 1% 1/4W 1206
LASER TRIMMABLE
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
250mW
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Resistance :
36.5kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%