AC10000002207JAB00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AC10000002207JAB00
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 0.22 OHM 10W 5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Through Hole Resistors
Operating Temperature :
-40°C~275°C
Thickness :
8.001mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Feature :
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Power (Watts) :
10W
Max Power Dissipation :
10W
Tolerance :
±5%
Number of Terminations :
2
Composition :
Wirewound
Length :
43.9928mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Width :
8mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
10W
Max Operating Temperature :
275°C
Resistance :
220mOhms
Series :
AC
Temperature Coefficient :
-10/ -80ppm/°C
Size / Dimension :
0.315Diax1.732L 8.00mmx44.00mm
Vishay AC10000002207JAB00
220mOhms, 10W, Wirewound,