AC0805JRNPO0BN331
Mfr.Part #
AC0805JRNPO0BN331
Description
CAP CER 330PF 100V C0G/NPO 0805
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
100V
Applications :
Automotive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
330pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
33 Weeks
Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Published :
Height :
950μm
Datasheets
AC0805JRNPO0BN331
YAGEO AC0805JRNPO0BN331
AC 330pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)