AC0805FR-07432RL
Mfr.Part #
AC0805FR-07432RL
Description
RES SMD 432 OHM 1% 1/8W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
150V
Resistance :
432Ohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
AC0805FR-07432RL
YAGEO AC0805FR-07432RL
FIXED RESISTOR AC Series, Thick Film, 432Ohm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C