AC0805FR-073R4L
Mfr.Part #
AC0805FR-073R4L
Description
RES SMD 3.4 OHM 1% 1/8W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Voltage - Rated :
150V
RECTANGULAR
JESD-609 Code :
e3
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±1%
Resistance :
3.4Ohm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Datasheets
AC0805FR-073R4L
YAGEO AC0805FR-073R4L
FIXED RESISTOR AC Series, Thick Film, 3.4Ohm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C