AC0805FR-0733K2L
Mfr.Part #
AC0805FR-0733K2L
Description
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/8W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Factory Lead Time :
33 Weeks
Weight :
5.499807mg
2
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
150V
Case Code (Metric) :
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
33.2kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
LASER TRIMMABLE
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
125mW
Datasheets
AC0805FR-0733K2L
YAGEO AC0805FR-0733K2L
FIXED RESISTOR AC Series, Thick Film, 33.2kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C