AC0805FR-07174RL
Mfr.Part #
AC0805FR-07174RL
Description
RES SMD 174 OHM 1% 1/8W 0805
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
125mW
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
174Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Voltage - Rated :
150V