AC0805FR-0714K3L
Mfr.Part #
AC0805FR-0714K3L
Description
RES SMD 14.3K OHM 1% 1/8W 0805
Published :
2012
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
125mW
Series :
AC
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
14.3kOhm
Voltage - Rated :
150V
Factory Lead Time :
33 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thick Film
Datasheets
AC0805FR-0714K3L
YAGEO AC0805FR-0714K3L
FIXED RESISTOR AC Series, Thick Film, 14.3kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C