AC0603FR-07619KL
Mfr.Part #
AC0603FR-07619KL
Description
RES SMD 619K OHM 1% 1/10W 0603
Factory Lead Time :
33 Weeks
Resistance :
619kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
550μm
Tolerance :
±1%
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Construction :
RECTANGULAR
Max Power Dissipation :
100mW
Power Rating :
100mW