AC0603FR-073R32L
Mfr.Part #
AC0603FR-073R32L
Description
RES SMD 3.32 OHM 1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
33 Weeks
FIXED RESISTOR
Max Power Dissipation :
100mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±1%
Height :
550μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
3.32Ohm
Pbfree Code :
Voltage - Rated :
75V
Published :
2012
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
AC0603FR-073R32L
YAGEO AC0603FR-073R32L
FIXED RESISTOR AC Series, Thick Film, 3.32Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C