AC0603FR-071K74L
Mfr.Part #
AC0603FR-071K74L
Description
RES SMD 1.74K OHM 1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
100mW
Factory Lead Time :
33 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated :
75V