AC0603FR-0717R8L
Mfr.Part #
AC0603FR-0717R8L
Description
RES SMD 17.8 OHM 1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Tolerance :
±1%
AC
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
17.8Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
100mW
Height :
550μm
Pbfree Code :
Voltage - Rated :
75V
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
AC0603FR-0717R8L
YAGEO AC0603FR-0717R8L
FIXED RESISTOR AC Series, Thick Film, 17.8Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C