AC05000002709JAC00
Mfr.Part #
AC05000002709JAC00
Description
RES 27 OHM 5W 5% AXIAL
Stock
404
In Stock :
404
Operating Temperature :
-40°C~275°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Power (Watts) :
5W
Size / Dimension :
0.295Diax0.709L 7.50mmx18.00mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Max Power Dissipation :
5W
Series :
AC
Diameter :
7.5mm
Max Operating Temperature :
275°C
Voltage - Rated DC :
12V
Temperature Coefficient :
-10/ -80ppm/°C
Termination :
Number of Pins :
2
Military Standard :
Not
Power Rating :
5W
Contact Plating :
Tin
Weight :
1.900013g
Width :
7.49mm
Lead Diameter :
800 µm
REACH SVHC :
Unknown
Resistance :
27Ohms
Tolerance :
±5%
Radiation Hardening :
No
Length :
18mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Vishay AC05000002709JAC00
27Ohms, 5W, Wirewound,