AC0402KRX7R9BB562
Mfr.Part #
AC0402KRX7R9BB562
Description
CAP CER 5600PF 50V X7R 0402
Tolerance :
±10%
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
5600pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
AC0402KRX7R9BB562
YAGEO AC0402KRX7R9BB562
AC 5600pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)