AC0402KRX7R9BB272
Mfr.Part #
AC0402KRX7R9BB272
Description
CAP CER 2700PF 50V X7R 0402
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Capacitance :
2700pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
AC0402KRX7R9BB272
YAGEO AC0402KRX7R9BB272
AC 2700pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)