AC0402JR-074R3L
Mfr.Part #
AC0402JR-074R3L
Description
RES SMD 4.3 OHM 5% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.015 0.37mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
381μm
EAR99
Working Voltage :
50V
Resistance :
4.3Ohm
Max Power Dissipation :
63mW
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C