AC0402JR-0713RL
Mfr.Part #
AC0402JR-0713RL
Description
RES SMD 13 OHM 5% 1/16W 0402
Stock
200
In Stock :
200
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.015 0.37mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Published :
2012
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
FIXED RESISTOR
Composition :
Thick Film
Max Power Dissipation :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Working Voltage :
50V
Resistance :
13Ohm