AC0402FR-0725R5L
Mfr.Part #
AC0402FR-0725R5L
Description
RES SMD 25.5 OHM 1% 1/16W 0402
Max Power Dissipation :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.015 0.37mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
62.5mW
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C