AC0402FR-071K15L
Mfr.Part #
AC0402FR-071K15L
Description
RES 1.15 KOHM 1% 1/16W 0402
Resistor Type :
GENERAL PURPOSE
Power (Watts) :
1/16W
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃
Resistance Tolerance :
1
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
±1%
Power Rating :
0.0625 W
Resistance :
1.15kOhm