AC0201JR-0775KL
Mfr.Part #
AC0201JR-0775KL
Description
RES SMD 75K OHM 5% 1/20W 0201
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Resistance :
75kOhm
Max Power Dissipation :
50mW
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
AC0201JR-0775KL
YAGEO AC0201JR-0775KL
AC Series, Thick Film, 75kOhm, 0.05W 1/20W, ±5%, -55°C~155°C