AC0201FR-07698KL
Mfr.Part #
AC0201FR-07698KL
Description
RES SMD 698K OHM 1% 1/20W 0201
Stock
500
In Stock :
500
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Resistance :
698kOhm
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Max Power Dissipation :
50mW
Published :
2012
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
AC0201FR-07698KL
YAGEO AC0201FR-07698KL
AC Series, Thick Film, 698kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~155°C