AC0201FR-073R83L
Mfr.Part #
AC0201FR-073R83L
Description
RES SMD 3.83 OHM 1% 1/20W 0201
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
-100/ +350ppm/°C
Resistance :
3.83Ohm
Max Power Dissipation :
50mW
Tolerance :
±1%
Datasheets
AC0201FR-073R83L
YAGEO AC0201FR-073R83L
AC Series, Thick Film, 3.83Ohm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~155°C