AC0201FR-0724K9L
Mfr.Part #
AC0201FR-0724K9L
Description
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/20W 0201
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
24.9kohm
Max Power Dissipation :
50mW
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
AC0201FR-0724K9L
YAGEO AC0201FR-0724K9L
AC Series, Thick Film, 24.9kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~155°C