AC0201FR-071R24L
Mfr.Part #
AC0201FR-071R24L
Description
RES SMD 1.24 OHM 1% 1/20W 0201
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Max Power Dissipation :
50mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.24Ohm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Temperature Coefficient :
-100/ +350ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Datasheets
AC0201FR-071R24L
YAGEO AC0201FR-071R24L
AC Series, Thick Film, 1.24Ohm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~155°C