AC0201FR-07182KL
Mfr.Part #
AC0201FR-07182KL
Description
RES SMD 182K OHM 1% 1/20W 0201
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
50mW
Resistance :
182kOhm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Datasheets
AC0201FR-07182KL
YAGEO AC0201FR-07182KL
AC Series, Thick Film, 182kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~155°C