ABSJ00100505481Y00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ABSJ00100505481Y00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
CHIP BEAD EMI FILTER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Current Rating (Max) :
300mA
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Series :
ABSJ
Impedance @ Frequency :
480 Ohms @ 100 MHz
Product Status :
Active
Features :
Automotive
Height (Max) :
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) :
500MOhm
Ratings :
AEC-Q200
Number of Lines :
1
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Filter Type :
Signal Line
Mounting Type :
Surface Mount
Chilisin Electronics ABSJ00100505481Y00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN