ABS06L-32.768KHZ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ABS06L-32.768KHZ
Manufacturer
Abracon
Package / Case
2-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Crystals
Frequency :
32.768kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Load Capacitance :
12.5pF
Height Seated (Max) :
0.015 0.38mm
Product Status :
Obsolete
REACH SVHC :
No SVHC
Frequency Tolerance :
±20ppm
Size / Dimension :
0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm
Series :
ABS06L
Max Operating Temperature :
85°C
Mounting Type :
Surface Mount
Height - Seated (Max) :
0.015 (0.38mm)
Number of Pins :
2
Factory Lead Time :
13 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100kOhms
Height :
381μm
Type :
kHz Crystal (Tuning Fork)
Width :
1.2mm
Ratings :
Lead Free :
Lead Free
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
0.002%
Series Resistance :
100kOhm
Length :
2mm
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Depth :
1.2mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mount :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Frequency Stability :
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-40°C