ABLS2-8.192MHZ-B4Y-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ABLS2-8.192MHZ-B4Y-T
Manufacturer
Abracon
Package / Case
HC-49/US
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 8.1920MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Crystals
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Ratings :
Reach Compliance Code :
Unknown
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Size / Dimension :
0.449Lx0.185W 11.40mmx4.70mm
Length :
11.4 mm
Crystal/Resonator Type :
PARALLEL - FUNDAMENTAL
RoHS Status :
RoHS Compliant
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Mounting Type :
Surface Mount
Mounting Style :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination Style :
SMD/SMT
Mount :
Surface Mount
Frequency Stability :
±30ppm
Drive Level :
100 uW
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Tolerance :
0.003%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Product Category :
Crystals
Brand :
RoHS :
Details
Pbfree Code :
yes
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80Ohm
Load Capacitance :
18pF
Height :
3.302mm
Product Type :
Package / Case :
HC-49/US
Height Seated (Max) :
0.130 3.30mm
Width :
4.7 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Series :
ABLS2
Frequency :
8.192MHz
Frequency Tolerance :
±30ppm
Type :
MHz Crystal
Product Status :
Active
Operating Mode :
Fundamental
Subcategory :
Package :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.130 (3.30mm)
Termination :
ESR :
80 Ohms