ABLS2-7.680MHZ-B4Y-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ABLS2-7.680MHZ-B4Y-T
Manufacturer
Abracon
Package / Case
HC-49/US
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 7.6800MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Crystals
Product Status :
Active
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100Ohm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Package / Case :
HC-49/US
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Crystal/Resonator Type :
PARALLEL - FUNDAMENTAL
Termination Style :
SMD/SMT
Product Category :
Crystals
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.449Lx0.185W 11.40mmx4.70mm
RoHS :
Details
Frequency :
7.68MHz
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height Seated (Max) :
0.130 3.30mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
ESR :
100 Ohms
Width :
4.7 mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Series :
ABLS2
Drive Level :
100 uW
Tolerance :
0.003%
Operating Mode :
Fundamental
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±30ppm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Product Type :
Length :
11.4 mm
Mounting Style :
SMD/SMT
Pbfree Code :
yes
Load Capacitance :
18pF
Mount :
Surface Mount
Brand :
Termination :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.130 (3.30mm)