ABLJO-98.304MHZ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ABLJO-98.304MHZ
Manufacturer
Abracon
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 98.3040MHZ LVCMOS
Stock
19
In Stock :
19
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Series :
ABLJO
Current - Supply (Disable) (Max) :
Additional Feature :
Tape and Reel
Oscillator Type :
LVCMOS
Voltage - Supply :
3.3V
Product Status :
Active
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Rise Time-Max :
3ns
Output :
LVCMOS
Mounting Feature :
Surface Mount
Function :
Width :
9.2 mm
Pbfree Code :
yes
Operating Supply Voltage :
3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Supply Current-Max :
25 mA
Length :
14.8 mm
Operating Frequency-Min :
80 MHz
Number of Terminations :
6
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height :
5.5118mm
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±25ppm
Operating Frequency-Max :
200 MHz
Fall Time-Max :
3ns
Physical Dimension :
14.3mm x 8.7mm x 5.5mm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Supply Voltage :
3.3V
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Frequency :
98.304MHz
Size / Dimension :
0.563Lx0.343W 14.30mmx8.70mm
Brand :
Max Supply Current :
25mA
Absolute Pull Range (APR) :
Symmetry-Max :
55/45%
Number of Terminals :
6
Height - Seated (Max) :
0.217 (5.50mm)
Current - Supply (Max) :
25mA
Qualification Status :
Not Qualified
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
Operating Frequency :
98.304MHz
Type :
XO (Standard)
Product Type :
Standard Oscillators
Termination Style :
SMD/SMT
Mount :
Power Supplies :
3.3 V
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Base Resonator :
Crystal
Reach Compliance Code :
Compliant
Termination :
SMD/SMT
RoHS :
Details
Number of Pins :
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm