AB-FH02430-19712-8A1
Mfr.Part #
AB-FH02430-19712-8A1
Description
IP68 SLIM RL 24V 3000K CCT 197"
Stock
7
In Stock :
7
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
24V
Series :
AB-FH
CCT (K) :
3000K
Color :
White, Warm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Flat
CRI (Color Rendering Index) :
80
Temperature - Test :
25°C
Size / Dimension :
5000.00mm Lx12.00mm W
Feature :
IP68
Height :
6.00mm
Current - Test :
330mA
Lumens/Watt @ Current - Test :
45 lm/W
Flux @ Current/Temperature - Test :
360lm Typ
Factory Lead Time :
6 Weeks
American Bright AB-FH02430-19712-8A1
Manufacturer related products
    IC LED DRVR LIN PWM 150MA 6DFN
    IC LED DRIVER LINEAR 50MA 6DFN
    IC LED DRIVER LINEAR 100MA 6DFN
    IC LED DRIVER LINEAR 25MA 6DFN