AB-EZD10C-B3-K65
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AB-EZD10C-B3-K65
Manufacturer
American Bright
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Datasheet
Download
Description
1.0W 24V CCT 6500K CRI80 3030 EM
Manufacturer :
American Bright
Product Category :
Series :
AB-EZD
Viewing Angle :
120°
Color :
White, Cool
Flux @ 85°C, Current - Test :
90lm Typ
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
24V
Height Seated (Max) :
0.020 0.52mm
Thermal Resistance of Package :
15°C/W
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Flux @ 25°C, Current - Test :
110lm Typ
CRI (Color Rendering Index) :
70
CCT (K) :
6500K (6000K ~ 7000K)
Size / Dimension :
0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
AB-EZD10C-B3-K65
American Bright AB-EZD10C-B3-K65
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    IC LED DRVR LIN PWM 150MA 6DFN
    IC LED DRIVER LINEAR 50MA 6DFN
    IC LED DRIVER LINEAR 100MA 6DFN
    IC LED DRIVER LINEAR 25MA 6DFN