AB-22.1184MHZ-B2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AB-22.1184MHZ-B2
Manufacturer
Abracon
Package / Case
HC-49/U
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 22.1184MHZ 18PF TH
Stock
337
In Stock :
337
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Crystals
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.453Lx0.197W 11.50mmx5.00mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-20°C
Lead Spacing :
4.88 mm
Package / Case :
HC-49/U
Other Names :
300-9011 300-9011-ND 535-9011
Load Capacitance :
18pF
Frequency :
22.1184MHz
Length :
11.5062mm
Max Operating Temperature :
70°C
Package :
Bulk
Termination :
Radial
Number of Pins :
2
Drive Level :
100 uW
Product Category :
Crystals
Lead Pitch :
4.88mm
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Mounting Style :
Through Hole
Product Type :
Frequency Stability :
±100ppm
Diameter :
Product Status :
Active
Ratings :
Height Seated (Max) :
0.530 13.46mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25Ohms
REACH SVHC :
yes
Series :
AB
Width :
5mm
Height :
13.462mm
Type :
MHz Crystal
Termination Style :
Radial
Lead Free :
Lead Free
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Through Hole
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Height - Seated (Max) :
0.530 (13.46mm)
Tolerance :
0.002%
RoHS :
Details
Factory Lead Time :
11 Weeks
Brand :
Mount :
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Subcategory :
ESR :
25 Ohms
Frequency Tolerance :
±20ppm