AB-10TA05-30K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AB-10TA05-30K
Manufacturer
American Bright
Package / Case
2-SMD, Non-Standard
Datasheet
Download
Description
0.5W 12V CCT 3000K T10 WEDGE LED
Manufacturer :
American Bright
Product Category :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
1.024 26.00mm
Series :
AB-10T
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
12V
Flux @ 25°C, Current - Test :
47lm
Package / Case :
2-SMD, Non-Standard
Color :
White, Warm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
CCT (K) :
3000K
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
AB-10TA05-30K
American Bright AB-10TA05-30K
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    IC LED DRVR LIN PWM 150MA 6DFN
    IC LED DRIVER LINEAR 50MA 6DFN
    IC LED DRIVER LINEAR 100MA 6DFN
    IC LED DRIVER LINEAR 25MA 6DFN