AA2512JK-071M5L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AA2512JK-071M5L
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 1.5M OHM 5% 1W 2512
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±5%
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
660.4μm
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
33 Weeks
Series :
AA
Pbfree Code :
yes
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Size / Dimension :
0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
Composition :
Thick Film
Published :
Resistance :
1.5mOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
AA2512JK-071M5L
YAGEO AA2512JK-071M5L
AA Series, Thick Film, 1.5MOhm, ±5%, -55°C~155°C