AA2010JK-073R6L
Mfr.Part #
AA2010JK-073R6L
Description
RES SMD 3.6 OHM 5% 3/4W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
750mW
Resistance :
3.6Ohm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Datasheets
AA2010JK-073R6L
YAGEO AA2010JK-073R6L
AA Series, Thick Film, 3.6Ohm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C