AA2010JK-073R3L
Mfr.Part #
AA2010JK-073R3L
Description
RES SMD 3.3 OHM 5% 3/4W 2010
Max Power Dissipation :
750mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±5%
Published :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Resistance :
3.3Ohm
Datasheets
AA2010JK-073R3L
YAGEO AA2010JK-073R3L
AA Series, Thick Film, 3.3Ohm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C