AA2010JK-073K3L
Mfr.Part #
AA2010JK-073K3L
Description
RES SMD 3.3K OHM 5% 3/4W 2010
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Resistance :
3.3kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
750mW
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Published :
Datasheets
AA2010JK-073K3L
YAGEO AA2010JK-073K3L
AA Series, Thick Film, 3.3kOhm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C