AA2010JK-0733RL
Mfr.Part #
AA2010JK-0733RL
Description
RES SMD 33 OHM 5% 3/4W 2010
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
750mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
33Ohm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Datasheets
AA2010JK-0733RL
YAGEO AA2010JK-0733RL
AA Series, Thick Film, 33Ohm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C