AA2010JK-072R4L
Mfr.Part #
AA2010JK-072R4L
Description
RES SMD 2.4 OHM 5% 3/4W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Resistance :
2.4Ohm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
750mW
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
AA2010JK-072R4L
YAGEO AA2010JK-072R4L
AA Series, Thick Film, 2.4Ohm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C