AA2010JK-072K7L
Mfr.Part #
AA2010JK-072K7L
Description
RES SMD 2.7K OHM 5% 3/4W 2010
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Max Power Dissipation :
750mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Resistance :
2.7kohm
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Datasheets
AA2010JK-072K7L
YAGEO AA2010JK-072K7L
AA Series, Thick Film, 2.7kOhm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C