AA2010JK-0727RL
Mfr.Part #
AA2010JK-0727RL
Description
RES SMD 27 OHM 5% 3/4W 2010
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
27Ohm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
750mW
Datasheets
AA2010JK-0727RL
YAGEO AA2010JK-0727RL
AA Series, Thick Film, 27Ohm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C